Para Kazanma Yolları ? İnternetten Para Kazanmak

2
237
Görüntüleme

Para kazanma yolları veya internetten para kazanmak hakkında sizlere çok önemli bilgi ve teknikler sunmak için hergün yazmaya devam edeceğiz. Evet internetten para kazanmak , aylık 10 bin ile 100 bin insan tarafından Google’da aranan en etkili kelimeler arasında . Bu aramalarda bulunan sonuçlar ya çok karışık oluyor yada size istemediğiniz bir ürünü almanız için yönlendiriyor. İşte bu noktada en etkili para kazanma yöntemlerini en sağlıklı ve kolay şekilde sizlere sunmak istiyoruz.

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

1 – Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak
Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak bir çok insan tarafından sıkca duyulan bir konu , blog yazarak kazanmak mümkün evet ama nedir bu blog yazarlığı ? Blog nasıl yazılır ? Blog yazarak nasıl para kazanılır ? gibi sorulara cevap vererek devam ediyoruz satırlarımıza ;

Blog Nedir ?

Blog kişilerin bilgi , beceri , okuduğu , öğrendiği , veya kendi kişisel düşüncelerini insanlarla paylaştığı kendine özgü bir web sayfasıdır. Blog yazmak için Ücretsiz veya Ücretli platformlardan faydalanabilirsiniz. Sitemizde blog  hakkında sıfır başlangıçtan gelişmiş blog yazarlığına kadar tüm bilgileri size anlayacağınız ve öğrenebileceğiniz bir dilde mümkün olduğunca sunacağız.

 

Blog yazarlığı  , internet üzerinden para kazanma konusunda en önde gelen ve sunduğumuz seçeneklerdeki tavsiye ettiğimiz en iyi yoldur .  Biz blog yazmayı çok seviyoruz ve emin olun Türkiyede bir çok blog yazarının bu işi çok sevdiğini söyleyebiliriz. Şimdi sizinle biraz blog yazarlığı hakkında sohbet edip size bazı detaylar hakkında bilgi verelim.

Blog yazarak para kazanmak oldukça sabır ve disiplin gerektiren bir iştir. Bir blog açtıktan sonra para kazanmaya başlamak belki 2 ay belkide 1 yılınızı alacak ve 1 yıl boyunca hergün düzenli blog yazmanız gerekecek , Sabretmek ve otoriter olmak en önemli husustur . Google otoriter siteleri çok sever ve ziyaretçi alabilmeniz için google’nin sizi sevmesi gereklidir. Blog’tan para kazanabilmek için bilgi olduğunuz bir konuda hergün özgün ve faydalı bilgiler insanlara sunup google arama trafiği almanız gereklidir. Sitenize ne kadar çok ziyaretçi gelirse o kadar çok para kazanabilirsiniz .

Blog’tan Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir ?

Evet arkadaşlar yüksek hitli bir blog sahibi oldunuz ve nasıl para kazanacağınızı bilmiyorsanız size bir kaç madde sıraladık . Bu maddeler yüksek trafik alan bloglar için geçerlidir.

 • Adsense Reklamları
  Google tarafından sunulan Adsense hizmeti , reklam verenlerle reklam yayınlayanlar yani web sitesi sahiplerini buluşturan platfom diyebiliriz. En iyi bilinen ve kullanılan yöntemdir Adsense reklamları . Google Adsense’ye kaydolduktan sonra sitenize ekleyeceğiniz bir kodla bloğunuzda reklam gösterebilir , tıklama başı ve bin görüntüleme başı gelir elde edebilirsiniz . Tabi Adsense’den para kazanmak için günlük tekil ziyaretçilerinizin yüksek olması gereklidir.
 • Ücretli Üyelik 
  Birçok kişi bloglarında ücretli üyelik seçeneği sunuyor , mesela bir konuda geniş bilgiler veriyorsunuz insanlar bunlardan faydalanıyor. Ama daha detaylı ve daha etkili yolları insanlara ücretle sunmak istiyorsanız ücretli üyelik seçeneğini aktif ederek paralı üyeler elde edebilir , o özel yazılarınıza para ile üyelik satın alanları dahil edebilirsiniz. Ama bunu yapabilmek için bloğunuzda gerçekten paralı üyeliğe değecek bilgiler veriyor olmalısınız. Yani web sanal alemde kolay erişilemeyen bilgiler sergiliyor olmalısınız.
 • Hizmetler
  Blog koçluğu , Yaşam koçluğu , Finansal planlamalar vb bilgileri satarak bloğunuzda para kazanabilirsiniz Ama bu konularda kendinizi ıspatlamanız gereklidir çünkü , insanlara hizmet değil kendinizi satacaksınız yanı danışmanlık hizmetleri vereceksiniz ve buda demek oluyorki hizmeti sattıktan sonra aldığınız geri dönüşlerin olumlu olması gereklidir. Mutlu müşteriler olmasına çok dikkat etmeliyiz
 • Tanıtım Yazıları
  Birçok blog yazarı kendi sitesinde tanıtım yazısı dediğimiz hizmeti , yani  sponsorlu makale paylaşımından güzel gelirler elde ediyor . Firmalar , Kişiler , Başka bloglar kendi site veya firmasının tanıtım yazısını size gönderiyor ve aylık belli bir ücret karşılığı sitenizde yayınlıyorsunuz , fakat tanıtım yazıları alabilmek için sitenizin elexa değerli ve google gözünde otoriter olması aynı zamanda ziyaretçi trafiğinin yüksek olması gerekmektedir.

2 – Youtube İle Para Kazanmak

Son istatistiklere göre Youtubede , Google’dan daha fazla video arayıp izliyoruz. Youtube iş ortaklığı ile videolar çekip veya hazırlayıp youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Oluşturduğumuz videoları yükleyip izleyenlerden Yine Youtube Adsense hesabı ile tıklama başı ve bin görüntülenme başı reklam geliri sağlıyoruz.

Youtube’dan başarı derecenize göre para kazanma dereceniz yüksek olur. Aboneleriniz ve izlenimleriniz arttıkça popülariteniz artacaktır ve daha çok kazanç sağlamanız kaçınılmaz olacaktır. Dilerseniz , Youtubeden Para Kazanmak ? makalemizi inceleyip ilk adımı atabilirsiniz.

 

3 – Amazon Kindle ile E-Kitap Yazıp Satarak Para Kazanma

Amazon kindle
Amazon kindle

Eğer yazmak konusunda kendinizi yetenekli buluyorsanız Amazon Kindle ile E-kitap yazıp satabilirsiniz . Her ne kadar internetten kitap satışları günümüzde çok popüler olmasada , insanlara yardımcı olan tavsiye kitapları veya bir işin nasıl yapılır kitapları çok rabet görüyor diyebiliriz. Eğer sizde bir konuda uzman olarak veya arastırıp öğrenip insanlara kitap şeklinde bilgiyi sunmak isterseniz en az 100 150 sayfalık bir kitap satıp günlük ek gelir elde edebilirsiniz.

 

4 – Bionluk.com Platformundan Para Kazanmak

bionluk
Bionluk.com dan para kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak için bir aktif yolda bionluk.com ‘dur . Dijital ürünleri minimum 10 Tl ve katlarına satarak güzel gelirler elde edebilirsiniz . Kısacası Bionluk , sergilediğiniz yeteneğe göre sizlere müşteri buluyor . Ne gibi yetenekler diyeceğiz evet hemen sıralayalım

 • Dijital Tasarımlar
 • Web Tasarım
 • Seslendirme
 • İnternet Reklamcılığı
 • Video Animasyon
 • Çeviri Translate
 • Yazı , Makale Yazarlığı

Ve buna benzer birçok kategoride ürünleri sergileyip hatırı sayılır müşterilere ulaşabilirsiniz . Sistem komisyon üzerine çalısıyor ve sattığınız her üründen Bionluk.com %20 komisyon alıyor. Paranızın kalan kısmı her çarşamba hesabınıza yatırılıyor.

 

5 – OthersApp.com İle Para Kazanmak

Evet değerli okurlarımız , OthersApp çeşitli işler yaptırmak isteyenleri , işi yapacak üniversite öğrencileri ile buluşturmayı amaçlayan platformdur . bionluk.com ile aynı işleyiştemi diyeceksiniz ? Aslında Others’i diğer platformlardan ayıran özellik aklınıza gelecek bütün işleri yapan yaptıran öğrenciler buluyor olmak diyebiliriz . Örneğin köpeğini geziye çıkaracak birini arayan veya getir götür işlerini birine yaptırmak isteyen , ödev , sunum , fikir tavsiye  veya  beraber yemeğe eşlik edecek birini arayan insanları OthersApp da bulabilir , göreve aday olup kazanç elde edebilirsiniz. 

Yeteneklerinizle para kazanmak istiyor veya günlük problemlerin üstesinden gelebilirim diyorsaniz, ek gelir toplamaya OthersApp ile başlamanızı tavsiye ederiz.  Otherssapp.com sitesine gidip kaydolduktan sonra sizi bekleyen görevleri listeleyip , size uygun olan göreve aday olabilirsiniz.

OthersApp Görev Listesi
OthersApp

 

6 – Makale Yazarak Para Kazanmak

Evet arkadaşlar kesinlikle para kazandıran ve iyi makale yazarlarının sürekli müşteri bulacağı temiz bir sektör makale yazarlığıdır. Öncelikle Makale nedir ? Makale ; Alanında uzman bir kimsece yazılan , herhangi bir konuda bilgi vermek amaçlı imalı yazılardır. Makale yazarlığı ile günde 4 saat ayırarak günde 15-20-30-50 Tl ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Mesela şuan okuduğunuz bu yazımız makaledir ve sizlere para kazanma konusunda bilgiler sunmaktadır. Sizde uzman olduğunuz bir konu varsa o konuda en az 300 kelime olacak şekilde makaleler hazırlayıp satışını yapabilirsiniz. Örneğin sağlık alanında uzmansınız , bir ilaçla veya hastalıkla ilgili faydları zararları kullanım alanları  iyileşme yöntemleri vb doğru bilgileri imla kurallarına uyarak en az 300 kelime olacak şekilde hazırlayıp 100 kelimesi 1.5 tl den satabilirsiniz .

 • Makaleleri Nerede Satabilirim ?
  Kısa süre sonra satış bilgilerini ekleyeceğim

 

 

İnternetten para kazanma konusunda çeşitli araştırma ve deneyimlerimiz sayesinde sizlere en iyi bilgileri en anlaşılır şekilde sunmak için hergün bu blogta paylaşımlar yapacağız. Size tavsiyemiz Bir blog yada youtube kanalı açıp para kazanmaya başlamadan önce neyi sevdiğinizi bulun. Mesela bir blog açacağız ama ne konuda açacağız ? Önce buna karar vermek gerekli , Daha sonra özenle otoriter ve insanlara faydalı şekilde yazmaya başlarsanız , İlk olarak google daha sonra ise insanlar sizi keşfedip daha çok bilgiye ulaşmak için sizin bloğunuzu takip ediyor olacaklardır.

Saygılarımla

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here