Google Stil Rehberinden Yüksek Kaliteli İçerik İpuçları

4
295
Görüntüleme

Google , seo açısından yüksek kaliteli içeriğin önemini her zaman  vurguladı ama   içerikleri nasıl oluşturacağınız hakkında çok az bilgi verdi .

Geçtiğimiz ay , Google’ın Geliştirici İlişkileri Grubu , yüksek kalitede içerik oluşturmak isteyen kullanıcılara yardım amaçlı 5 farklı klavuz ‘ Belge’ yayınladı.

Bunlar :

Bu stil klavuzları , kullanıcıların değer verdiği ve arama motorlarının ödüllendirdiği yüksek kaliteli içerik türünü oluşturmak  isteyen herkes için mükemmel bir kaynaktır. Ama  bu belgelerin google’ın seo açısından kaliteli içerikler için pek çok  stil klavuzundan sadece birkaçı olduğunu unutmayalım.

Bu klavuzlar , arama konusunda yüksek kaliteye sahip sayfaların , kod ve içerik kombinasyonunu nasıl oluşturacağınıza dair fikirler verir. Şahsen cepidea , henüz 20 günlük bir site olmasına rağmen 5 içerikle günlük 20 30 tekil hit alıyor . Bunun altındada tabiki bu ince detay ve fikirler yatıyor.

Yüksek Kaliteli İçerik Üretmek İçin Google’ın Geliştirici Dokümantasyon Stili Kılavuzu ipuçlarını maddeler halinde sizlere belirtelim : 

 1.  Açık bir anlatımla , makalenizde  insanlara dostça seslenin . Satırlarınız   sanki ne yapması gerektiğini bilmeyen bir arkadaşınıza yol gösteriyor gibi tarifler yapın.
 2. Standart dil bilgisine , noktalama işaretleri ve Büyük küçük harfleri dikkatli kullanın.
 3. Okuyucuların anlayacağı dilde basit kelimeler kullanarak  , açık sözlü olun
 4. Etkili ve tanımlayıcı bağlantı metinleri kullanın
 5. Maddelerden bahsederken numaralı yazımı kullanın
 6. Dışarıya giden bağlantıların “yüksek kalite, güvenilir ve saygın” sitelere yönlendirildiğinden emin olun.
 7. Optimize edilmiş .png resimleri eklerken resme  ALT anahtar kelimeyi mutlaka ekleyin.(Görsel aramalarda doğru makaleyi kullanıcıya ulaştırmak için alt bilgi önemlidir)
 8. <Strong> veya <b> ‘yi uygun şekilde ekleyin – <b> görsel vurgu amaçlıdır ve <strong> önem taşıyan öğeler içindir.
 9. Mümkün olduğunca, özellikle görüntüler, medya dosyaları, CSS ve komut dosyaları için gömülü kaynaklada  HTTPS’yi kullanın.
 10. HTML şablonları için, HTML5’i UTF-8’de , Bayt düzen işaretleri (BOM) olamdan kullanın . 
  Bayt Düzen İşaretleri Bom
  Bayt Düzen İşaretleri Bom

   

 11. Yapı için HTML kullanın ve görsel stil için CSS kullanın.
 12.  Makalenizde okuyuculara Talimatlar verirken  “lütfen” kelimesini kullanın
 13. “lütfen not et” veya “şu an” gibi yer tutucu ifadelere yer verin
 14. Site içi köprü bağlantısı verirken , bağlantı köprü metninde “buraya tıklayın” kullanın
 15. Olağanüstü basit / kolay bir prosedür olmadığı sürece bir prosedürde “basit” veya “Bu kadar basit” veya “Kolay” gibi cümleleri kullanmayın.
 16. Bir şeyi ifade etmekte zorlanıyorsanız, geri çekilin ve kendinize şu soruyu sorun: “Ne söylemeye çalışıyorum?” Çoğu zaman, kendinize verdiğiniz cevap belgede ne söylemeniz gerektiğini ortaya koyar.
 17. Dinleyiciye belirli bir durumda bir şeyler yapmasını söylemek istediğinizi varsayalım. Mümkünse, talimat vermeden önce durumu belirtin; Bu yolla, eğer durum uygun değilse okuyucu talimi okumadan atlayabilir

  Google Seo Makale İpuçları
  Google Seo Makale İpuçları

Evet arkadaşlar yüksek kalitede içerikler üretmek için bu maddelere (Tamamı Olmasada) dikkat edersek Google arama motoru sizi üst sıralar ve değerli olarak ödüllendirecektir.

Türkiyede hergün binlerce site açılıp bir süre sonra çöp haline dönüşüyor , uzun arastırmalar ve tecrübeler sonucu sizlere şu konuda dikkat etmenizi öneriyoruz , Siteyi aç makaleyi yazdır , sonra hit ve para gelmesini bekle ! bu mantık çok yanlış ve siteyi doğmadan öldürmeye götürüyor. Lütfen web sitenizi 7/24 hizmet veren bir mağaza olarak düşünün ve içerklerde diğer sitelerden hep farklı olmaya çalışın . İşte ozaman google’ın ne istediğini anlar , google ile aşk nefret ilişkisi yerine dost olmayı başarabilirsiniz.
Dilerseniz Google’da ilk sayfa için diğer ipuçları makalemiz için Buraya Tıklayınız

Size ,  arama motoru optimizasyonları hakkında daha detayı bilgileri ,  hergün elimden geldiğince sunacağım  Şimdilik Hoşcakalın

 

 

4 YORUMLAR

 1. Blog yazmak zaten bir nevi karşındaki insanla konuşmak gibidir. Tabi bu durumu fazla abartmamak gerekiyor bence, yani hitap ederken saygı çerçevesi içinde olursa daha iyi olacağını düşünüyorum.
  Eskiden blog yazmaya ilk başladığım zamanlarda dil bilgisi kurallarına hiç uymuyordum sonra dil bilgisine uyan kaliteli yazıların ilk sıralarda çıktığı gördüm ve zamanla bende bu konuda kendimi geliştirdim. Ben daha önce, yazı içinde başka bir yazıma bağlantı verirken ilgili kelimeye link veriyordum demek ki bu yanlışmış bundan sonra bende bağlantı verirken buraya tıklayın tarzında bağlantı vereceğim.
  Elinize sağlık. Seo konusunda gerçekten çok bilgilendirici bir yazı olmuş, bu konulardaki yazınızı bekliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here